Malowanie samochodu może być żmudne i czasochłonne

Kiedy jesteś w środku, łatwo się zmęczyć i popełniać błędy. Ale z pomocą AI możesz mieć lepsze wrażenia podczas procesu malowania.

Sztuczna inteligencja zajmie się zmianami w projekcie i sprytnie zasugeruje nowe, bardziej wydajne sposoby malowania pojazdu. Dzięki temu jakość będzie zawsze utrzymywana przy mniejszym zużyciu czasu i zasobów.

Samochód to droga maszyna. Aby to naprawić, będziesz musiał zapłacić mechanikowi, który zna się na samochodach. Wraz z postępem technologii warsztaty samochodowe zaczęły wykorzystywać nowe narzędzia do precyzyjnej i efektywnej naprawy samochodów.

Skomputeryzowana technologia skanowania wykorzystuje czujniki światła i kamery do przechwytywania i przesyłania obrazów danego obiektu. Ta technika może wskazać wszystkie części samochodu, które wymagają naprawy, nawet jeśli nie są widoczne z zewnątrz lub z bliska. Oprogramowanie generuje następnie interaktywny model 3D obiektu, który szczegółowo opisuje jego kształt i rozmiar – umożliwia to mechanikom naprawienie go bez fizycznego oglądania.

Technologia skomputeryzowanego skanowania jest wykorzystywana przez różne firmy, takie jak Volvo, BMW, Tesla i Toyota, które wykorzystują je w ramach oferowanych przez siebie usług motoryzacyjnych

Malowanie samochodów to proces, w którym pracownicy warsztatu samochodowego nakładają farbę, zwykle przemysłową emalię o różnych kolorach na karoserię samochodu.

Lakierowanie samochodu to żmudny i czasochłonny proces, który wymaga wysoko wykwalifikowanych fachowców. Zajmuje to od kilku dni do kilku tygodni w zależności od wielkości i złożoności pojazdu. Ale dzięki technologii AI proces został znacznie uproszczony zarówno dla właścicieli, jak i firm zajmujących się lakierowaniem samochodów.